TIPY NA OPALOVÁNÍ

OPTIMÁLNÍ DOBA OPALOVÁNÍ.

Ve všech kabinách studia Fitinn Sun najdeš upozornění na výkon jednotlivých solárií a tabulky pro různé typy pokožky, které ti pomohou určit optimální dobu opalování!

SLUNCE JE ZDRAVÉ.

Věděl/a jsi, že je opalování kromě krásného opálení spojené s mnoha dalšími výhodami pro tvoje zdraví?

  • zvyšuje imunitu proti infekčním chorobám
  • pozitivně působí na vegetativní nervový systém
  • podporuje výměnu kyslíku a metabolizmus minerálních látek
  • podporuje ukládání vápníku v kostech
  • vytváří životně důležitý vitamín D3 (provitamin)

CHRAŇ SI SVOJE OČI.

Při každém opalování používej ochranné brýle a zavírej oči.

KRÁSNÁ I BEZ MAKEUPU.

V soláriu nepoužívej makeup, protože nanesený makeup uzavírá hlavní póry na tváři. UV světlem se póry znovu otevřou, což způsobí, že do pokožky mohou kromě světla proniknout i složky makeupu vyvolávající alergické reakce. Odlož si svoje šperky a nepoužívej opalovací prostředky s ochranným faktorem.

UŽÍVÁŠ LÉKY?

O některých lécích je známo, že zvyšují citlivost pokožky. Tato pravděpodobnost je obzvlášť vysoká v případě antibiotik, sulfonamidů, psychofarmak, antidiabetik a diuretik. Stejně jako opalovací prostředky s obsahem psoralenu nebo kumarinu mohou způsobit zvýšenou citlivost pokožky. V případě pochybností je nutné poradit se nejdříve s lékařem, aby bylo opalování příjemné a bez rizik.

KLADEME DŮRAZ NA HYGIENU.

Chceš-li se cítit od první chvíle příjemně, je důležitá správná hygiena. Proto před a po každém opalování očisti lehátko speciálně připraveným dezinfekčním prostředkem!